Gumballs = setkání

Spoluzakladatelé hnutí Gumball - Erik, Škoďák a Queen Motto: Není důležité přežít, hlavní je rezonance!

Názvem Gumball označujeme od jisté doby ta větší "plánovaně nepříliš organizovaná" setkání mých přátel, která jsem způsobil a vyvolal nejlépe bez předchozího varování tak, aby se (stejně jako v dortu pejska a kočičky) v co nejkratším čase na sebe navršilo co nejvíce příjemných lidí a zážitků, na které se nezapomíná.

Hlavním důvodem není jen pořádný odvaz s dobrými happeningy, vyhecovanými sportovními turnaji, zpěvem, tancem a dobrým jídlem a pitím. Dobrým zvykem je u gumballů i poznávání ujetých lidí z různých vzdálených koutů či "z různých part" navzájem.

Něco z historie (text z pozvánky ustavujícího srazu v roce 1984):
"Tajná organizace "GUMBALL" vznikla na podzim roku 1982 v Praze na prvním, ještě neoficiálním srazu zakládajících členů skupiny. Symbol organizace, gumball či gumová kulička (bubble gum, žvýkačka), byl přejat z historie americké tajné organizace pro zrychlený přesun N.Y. - Frisko, která zanikla v sedmdesátých letech (viz kultovní film "Tajný závod"). Hlavním úkolem ustavujícího srazu bylo pozdvižení kulturní úrovně zábavných pořadů čsl. telespolečnosti "BARRANDOV BROADCASTING CORPORATION" a poctění památky velké osobnosti angloamerické kultury, Johna Ono Lennona. Další významnou událostí srazu bylo vyrovnání účtů s maďarským opiovým gangem "Velkého Attily", která měla vliv na pozdější růst moci naší organizace v podsvětí.
Od ustavujícího srazu spoluorganizovala brněnská odnož skupiny vzpomínkový koncert a výroční mši k památce J. O. Lennona, obojí však pro policejní zásah skončilo neúspěchem."

Povídání a fotky z Gumballů se připravují …