Bestseller: české lněné povlečení

11. 2. 2022

Nejkvalitnější povlečení hledáme a chceme všichni. Mělo by krásně vypadat, nevyžadovat náročnou údržbu a mělo by se pod ním skvěle spát. Máte dojem, že takové povlečení ani nenajdete? U nás ano.

Materiál povlečení len – jiný už na spaní chtít nebudete

Jaké povlečení je nejlepší? Pro mnoho z nás to lněné

Povlečení ze lnu má řadu exkluzivních vlastností:

Len je velmi pevný a odolný

Lněné vlákno je velice pevné a je odolnější než většina textilních materiálů, a to dokonce i za mokra. Nedochází u něj k řídnutí, není náchylné k mechanickému poškození. V rámci ložního prádla je tak povlečení ze lnu prakticky nezničitelné.

Len dobře saje

Lněná látka skvěle absorbuje vlhkost, zároveň ale velmi rychle schne. Na pocení ve spánku je to nejlepší materiál na povlečení.

Len je přírodní a ekologický materiál

Přírodní len je biologicky rozložitelný materiál.

Len je velmi nenáročný na údržbu

Len je hypoalergenní, nestává se domovem roztočů ani bakterií. Hladká struktura lněného vlákna dobře uvolňuje nečistoty, vystačíte si tedy i s nízkými teplotami a ekologickými pracími prostředky. Škodákovo české lněné povlečení ale lze prát až na 60 °C, pokud to preferujete.

Len má výborné termoregulační schopnosti

Lněné ložní povlečení v zimě hřeje, v létě chladí, je to povlečení na celoroční použití.

Nejlepší povlečení už znáte…

Otázka tedy není, jestli zvolit povlečení lněné, ale spíš jakou vybrat barvu. Dokonale vypadá lněné povlečení v přírodních barvách, pokud ale milujete vzory, ani to u nás není problém. Lněné povlečení 140 × 200 je klasika, nabízíme ale i prodloužené lněné povlečení 140 × 220.

TIP NA ZÁVĚR: Zatímco se každé povlečení opakovaným praním po trošičkách ničí, lněné povlečení se s každým vypráním stává příjemnější, měkčí a lepší.