Vždy po ruce! Praktické dárky do bytu i do domu

K. Kovaljová

K. Kovaljová

12. 11. 2021

Upeč třeba chleba… Vánočku. Nebo perníčky! Babičky vždy věděly, co mít při pečení v kuchyni po ruce. Tam totiž práce nejvíc voní a chutná! Než si stačíte uždibnout od těsta, vyjmenuje babička pět nezbytností do domácnosti a přitom ještě postaví vodu na čaj. Praktické dárky do bytu či do domu budou vmžiku na seznamu.

Praktické dárky do bytu jsou často nejlepší volbou pro obdarovaného i darujícího

5 věcí, které nikdy nepřijdou nazmar

Jsou věci, které se hodí vždycky. Každý je používá, každý je potřebuje. Nejen babička a vnučka. Přitom tyto praktické dárky mnohdy potěší nejvíc. Neztratí se, použijí se, jsou v domácnosti nepostradatelné a časem se vždy obmění.

1. Utěrky a chňapky

První nezbytností do domácnosti jsou utěrky. I s vychytávkami typu myčka na nádobí nebo odkapávač se sem tam musí nádobí utřít hned po umytí. Nebo třeba utěrkou přiklopit bábovku? Když se rozhodnete darovat utěrku, zapátrejte mezi klasickými utěrkovými vzory či utěrkami v dekorativním provedení. Všechny utírají skvěle. Nebo rovnou darujte designovou sadu utěrky s chňapkou.

2. Po ruce i na ruce

Po ruce utěrka na nádobí a utěrka na ruce – v kuchyni visí většinou dvě. Tu druhou někdo nazývá ručníčkem. Řeč je o froté utěrkách nebo ručnících velikosti 30 × 50 cm.

3. Zástěry a zástěrky

Při pečení, při vaření, při smažení – outfit do kuchyně pro malé i velké kuchtíky. Kuchyňské zástěry mají praktickou kapsičku na kapesníček. Malé slečny potěší zástěrka s tlapičkami a jezevčíky.

4. Ručníky na tělo

Znáte někoho, kdo by nepoužíval ručníky? My taky ne. 😊 Pár kvalitních, hebkých, nadýchaných a skvěle savých ručníků a osušek se vždycky šikne mít „do foroty“. Ať už vyberete bambusové ručníky, které si dlouho drží svou svěžest a zatuchávání je jim cizí, nebo klasické a oblíbené froté ručníky, vždy je to správná volba. Nemusíte se ovšem zaměřit jen na hebkost a krásu ručníků: Kdo má dílničku a rád si doma něco kutí, ocení k ruce i kvalitní pracovní ručník.

5. Pohodlné posezení při kávě či čaji

Sázkou na jistotu nemusí být jen zaručeně univerzální tip na ručníky a utěrky. Praktický dárek do bytu či domu zajistí pohodlí i pod zadkem. Stěžoval si někdo, že si při hrách s dětmi na zemi otlačil kolena? Toho zaručeně potěší sedací bobek nebo sedací vak – konečně si užije i čtení pohádek. Tvrdé židličky v rodině zase řeší podsedáky – promění posezení u stolu v měkkou pohodu.

Čajový dýchánek právě začíná!