Dokonale sladěná jako Pařížanka

J. Škodáková

J. Škodáková

14. 10. 2021

Paříž. Hlavní město módy, metropole lásky a město světel. Paříž má mnoho jmen a rozhodně patří mezi nejznámější města světa. Na celém světě se dokonce nachází více než třicet měst nesoucích jméno Paris, přičemž jedno z nich je i na Antarktidě.

Kolekce Paris ~ vkusná a ikonická Eiffelovka aneb ubrus, chňapky, utěrky i zástěra ve francouzském designu

Jednou z nejslavnějších staveb tohoto města, které se pyšní více než 1 800 památkami a 170 muzei, je legendární Eiffelova věž. Paříž je také městem umění, ve druhé polovině 19. století zde vznikl impresionismus a žilo a působilo v ní mnoho slavných umělců.

Francouzská kuchyně je pro kulináře pojmem. Francouzské bagety a croissanty jsou nedílnou součástí našeho jídelníčku, ale kromě pečiva jsou to hlavně sýry, salámy, rillettes a paštiky. Samostatnou kapitolu by mohlo tvořit francouzské víno.

Je to místo, kde vznikla tzv. haute couture, tedy vysoká krejčovina, která označuje zboží chráněné ve Francii zákonem. Pařížanky jsou módní ikony se svou nedbalou elegancí (je ne sais quoi) a sídlí zde nejslavnější módní domy –jako třeba Dior, Chanel, Louis Vuitton, Cartier a také kosmetický gigant L´Oréal.

Kolekce Paris

A co má firma Škodák společného s Paříží? Ve své nabídce máme kolekci textilií se vzorem Paris na režném podkladu, v modelech kuchyňských zástěr a chňapek či utěrek, díky čemuž můžete obléct nejen svou kuchyni do tohoto zajímavého a nápaditého vzoru. Samozřejmě na něm nechybí ikonická Eiffelova věž. Jedná se o 100% bavlněné plátno s kvalitním stálobarevným potiskem. Ač má francouzský design, je to rozhodně český výrobek.

Zažijte ten pravý kulinářský sen

Pokud na svůj stůl použijete prostírání s tímto elegantním designem, nepochybně vdechnete své kuchyni francouzský šarm, který okouzlí nejednoho návštěvníka. Navíc díky svému neutrálnímu šedo-černému provedení se hodí do jakékoliv kuchyně.

NÁŠ TIP: Tajemstvím francouzské nedbalé elegance je umění nenásilně kombinovat různé styly, barvy a tvary, nebojte se tedy kombinací ani vy. Co třeba doplnit jednobarevný ubrus právě výrazným pařížským vzorem?

Teď už jen přidejte na stůl máslové croissanty a křupavé bagety, francouzské zrající sýry Brie, Camembert a Roquefort, masovou pomazánku rillettes a výborné paštiky z husích jater, máslo a jahodovou marmeládu, horkou kávu a pomerančovou šťávu a snídaně pravých Francouzů je na světě!

Na šik Francouzku si můžete zahrát i vy, a to díky slušivě ušitým zástěrám, kterým nechybí ani praktická kapsa.

Můžete k ní připojit i vkusnou kuchyňskou chňapku, která má samozřejmě teflonovou vrstvu, odolnou proti vysokým teplotám. Nadto obsahuje velmi užitečný magnet, díky kterému ji můžete připevnit na lednici nebo na sporák. Navrch ještě praktická utěrka s poutkem na zavěšení.