Hygge aneb skandi styl bydlení od Škodáka

S. Grycmanová

S. Grycmanová

19. 11. 2021

Když v bylo v roce 2016 Dánsko označeno za nejšťastnější zemi na světě, spousta lidí pátrala po tom, čím to může být. Čím se tato malá země na severu Evropy stala nejšťastnějším místem pro život? Co tam mají tak speciálního, že jsou díky tomu šťastní? Odpovědí je právě hygge aneb skandi styl.

Tajemství hygge aneb skandi stylu bydlení tkví v kouzlu vytvořit si doma útulné a příjemné útočiště za pomoci bytových doplňků

Hygge se nedá vysvětlit jedním slovem, často se překládá jako útulnost, ale jde spíše o komplexní slovo pro životní styl, přístup životu, snahu vidět na všem to krásné.

Hygge se odráží ve stylu vašeho bydlení

Hygge je umění vytvořit z vašeho bydlení útulné místo, ve kterém se vaše rodina i přátelé cítí příjemně. Je to návrat k přírodním materiálům i dřívějšímu stylu života. Není důležitý drahý a stylový nábytek. Jde spíše o jeho pohodlí a funkci. Na co sedačka, která sice vypadá luxusně, ale nemůžete si na ní pořádně natáhnout nohy? Důležitější je, že se tam všichni vlezete, až budete chtít hrát třeba Člověče, nezlob se.

Nezapomínejte na doplňky, hygge hledá krásu v maličkostech. Ty správně zvolené dekorace mohou udělat z vašeho bytu útočiště, kde se můžete schovat před celým světem. Podívejte se na pestrou nabídku našich látek, díky kterým si můžete vykouzlit tu správnou hygge atmosféru.

Severský styl bydlení

Přírodní a světlé barvy. Oč víc je venku tma a nevlídno, o to víc je u vás světlo a útulně. Vyplňte své bydlení dekoracemi, které ve vás vzbuzují příjemné pocity. Pozitivně se nalaďte, vždyť kde jinde než doma byste měli vypnout od každodenního stresu. Kde jinde než doma byste se měli cítit uvolněně a bezpečně.

Severský či norský styl bydlení je o světlých a přírodních barvách

Obývací pokoj ve skandinávském stylu

Co dělá hygge tím pravým kouzlem, které umí navodit správnou náladu, jsou drobnosti. Něco navíc, co ale může ve finále udělat velký rozdíl. Není to jenom o tom sednout si s kávou nebo čajem na sedačku a zabalit se do teplé deky. Jistě, i tak si můžete ulevit od náročného dne v práci.

Ale zkuste to tentokrát trochu jinak. Oblečte se do pohodlného oblečení a nezapomeňte na pořádně teplé ponožky, protože není nic příjemnějšího než cítit teplo od nohou. Udělejte si horkou čokoládu do pěkného hrníčku se zimní tematikou a klidně si na něj dejte malý kopeček šlehačky (hygge nepočítá kalorie), zapalte si v pokoji voňavou svíčku (protože žádná žárovka se plápolajícímu plamenu nevyrovná), uvelebte se na sedačku doladěnou měkkými polštáři, zabalte se do hřejivé deky a vychutnejte si svou chvilku. Můžete jen tak v tichu relaxovat, můžete si pustit hudbu, můžete se podívat na film nebo si číst. Hlavní je cítit se dobře.

Ložnice ve skandinávském stylu

Podívejte se do naší nabídky krásných povlečení, ve kterých se vám bude po těžkém dni v práci snít jako v nebi. Můžeme vám slíbit, že se vám ráno nebude chtít vylézt z postele. Je to potěšení nejen pro oko, všechny naše látky a povlečení jsou moc příjemné i na dotek.

Bydlení pojaté ve skandinávském duchu zkrátka udělá velký kus „práce“ pro dobrou náladu. Všude dobře, doma nejlépe – obzvlášť, když máme doma hygge styl.