O nás – Škodák.cz

Jsme česká rodinná firma s více než 25letou tradicí

Na začátku byli matka, syn a záclony

V roce 1992 Helena Škodáková se svým synem Stanislavem Škodákem koupili jako první soukromá firma v České republice stroj na výrobu záclon. Záclony se tak na začátku fungování naší firmy staly základem našeho sortimentu.

A nezůstalo jen u záclon…

Jak šel čas, přibýval sortiment, který jsme zařazovali do naší nabídky. Postupně se výrobní kapacita rozrostla až na kompletní výběr z bytového textilu. A do rodinné firmy přibyla i manželka Stanislava Škodáka, Jitka Škodáková. Naším cílem bylo a stále je nabízet co nejširší portfolio kvalitních českých výrobků za dostupné ceny. O tom, že se nám to daří, svědčí to, že se dnes řadíme k největším výrobcům a obchodníkům s bytovým textilem v České republice. Od roku 2018 prezentujeme vlastní výrobu bytového sortimentu pod značkou Bytový textil Škodák, a. s.

Chráněné dílny jako gró naší výroby

V roce 2014 jsme přesunuli naši chráněnou výrobní dílnu do vlastních prostor ve Strážnici. Byl to důležitý krok, díky kterému jsme rozšířili naše výrobní kapacity a modernizovali proces výroby. Zde vyrábíme kompletní sortiment bytového textilu jak pro domácnosti, tak pro hotely, penziony, jídelny či školská zařízení. Roku 2017 došlo k otevření druhé vlastní výrobní dílny v prostorách našeho centrálního skladu v Napajedlích a v létě roku 2019 také ve Veselí nad Moravou. Všechny naše výrobní dílny Bytový textil Škodák, a. s., jsou dílny chráněné, a proto vždy přednostně zaměstnáváme pracovníky se zdravotním postižením, kteří mají omezenou možnost pracovního uplatnění.

Stále rosteme: síť prodejen po celé ČR

V současnosti jsme se dostali nad číslo 35 v počtu otevřených prodejen pro naše zákazníky. Mohou si tam napřímo prohlédnout a zakoupit cokoliv z široké nabídky bytových textilií. Také je možnost objednat si z našeho e-shopu zboží na nějakou z prodejen a ještě před zaplacením se tak ujistit, že jde přesně o takový kousek, jaký jste chtěli.

A nezůstalo ani jen u výroby bytového textilu…

Postupně jsme se pustili i do vod souvisejících služeb, které jsme považovali pro naše zákazníky z řad firem nebo soukromých osob za zajímavé:

Prádelny Škodák, s. r. o.

V roce 2015 jsme koupili a následně zcela modernizovali prádelnu ve Strážnici. Pod hlavičkou firmy Prádelny Škodák, s. r. o., jsme nyní schopni nabídnout nejenom samotné praní, ale také pronájem námi vyráběného sortimentu bytového textilu, ale i pracovních oděvů. Provoz prádelny je také připraven a certifikován pro praní nemocničního prádla a lůžkovin. Standardně nabízíme procesy praní, sušení, mandlování a žehlení, a to včetně logistiky prádla mezi zákazníkem a prádelnou v předem dohodnutých cyklech. Pereme pro hotely, penziony, ubytovny, restaurace, kavárny, nemocnice a lékaře. Prádelny Škodák jsou chráněnou dílnou.

Nabídka matrací, roštů i postelí

V roce 2016 jsme rozšířili sortiment také o rozsáhlou nabídku kvalitních matrací, roštů a postelí. Aktuálně najdete naše matracová studia ve Veselí nad Moravou a Uničově. V obou našich matracových studiích naleznete také kvalitní postele z masívu od firem Domestav a HP nábytek, a to v mnoha barevných provedeních a velikostech. Při nákupu umožňujeme i splátkový prodej. Vše si můžete na prodejnách osobně a důkladně vyzkoušet a také tam s vámi rádi probereme všechny informace, které by vás zajímaly.